Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 15 Głosów - 2.93 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to jest opłacalne?
Autor Wiadomość
Jozek12 Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Level: 1

Liczba postów: 0

Reputacja: 0

button-youtube

Czy to jest opłacalne?
Witam wszystkich serdecznie,

Polecono mi to forum do mojego pytania - czy opłaca się założyć serwis taki jak lockerz, gdzie nie będę ciągnął kasy z smsów, a wszytko będzie za free.
No więc od początku - mam firmę, która ma jakieś tam zarobki i chciałbym postawić stronę internetową, chciałbym mieć jakieś sukcesy w internecie - a nuż kiedyś mi się to przyda (może nawet dzięki tej stronie jakoś wypromuje swoją)? Jestem w stanie wydać z 10 tys. zł miesięcznie na nagrody - czy opłaca mi się wychodzić na rynek, czy od razu powiedzą że jestem głupim naciągaczem i przez to nic nie osiągnę? Jak wygląda wejscie nowego serwisu na rynek? Czy to jest opłacalne dla mnie?
12.08.2010 07:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WrzesieŃ Offline
Ojciec dyrektor.
FullREG

Liczba postów: 1,054

Reputacja: 311

button-youtube

RE: Czy to jest opłacalne?
Najlepiej to na wejście porozdawaj jakieś nagrody dla pierwszych osób, zrób jakieś loterie itd., żebyś zdobył wiarygodność w internecie. Trzeba też mieć grafika, przynajmniej 2 webmasterów, ochotników na adminów, to nie takie hop-siup Smile

Ale jak dobrze zaczniesz to może wypalić Tongue
12.08.2010 09:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fractal Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 895

Reputacja: 128

button-youtube

10 tys. zł na nagrody miesięcznie to całkiem przyzwoita suma, tak więc po dobrym starcie i zyskaniu zaufania powinno się udać, ale drogą na pewno łatwa nie będzie. ;>
12.08.2010 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheo Offline
Distant Relatives!
Zasłużeni

Liczba postów: 798

Reputacja: 847

button-youtube

Opłacalne w jakim sensie? Jeśli strona ma przynosić jakieś zyski to bez płatnych kont premium się nie obejdzie. No chyba, że jesteś filantropem, a 10 tys. PLN na nagrody miesięcznie + pensje pracowników to dla Ciebie tyle co dobry obiad w restauracji.

Swoją drogą w Internecie jest już od groma serwisów z nagrodami, więc żeby jakoś wyróżnić się na tle innych wypadałoby zainwestować w dobrą reklamę co też sporo kosztuje.

I zaopatrz się w dobrego prawnika, bez niego nie ma co nawet myśleć o starcie.
12.08.2010 10:15
Rafixxx25 Offline
Oi!
FullREG

Liczba postów: 1,019

Reputacja: 420

button-youtube

@Jozek12, nie za dobre forum wybrałeś na to pytanie Tongue
Większość tutaj to 13-16 latkowie, którzy o biznesie mało tak naprawdę wiedzą. Ale co mogę od siebie powiedzieć?

Z tego co wyczytałem to ty nie chcesz czerpać za dużych zysków z tej strony, a inwestować 10k co miesiąc.

Mógłbyś zrobić coś a'la Lockerz z pytaniami. Nie wiem, czym zajmuje się twoja firma, ale możliwe, że byłyby pomocne dla niej.
Dodatkowo dawałbyś punkty za codzienne wejście na twoją stronę (takie unikalne odwiedziny się przydadzą Smile).
Jeszcze reklamy z których czerpałbyś zyski i już jest OK.
Jeśli zamierzasz przeznaczać 10k miesięcznie to na początku na pewno będziesz na minusie, ale po pewnym czasie, możliwe że zarobisz + wypromujesz swoją stronę + dowiesz się przydatnych rzeczy dla twojej firmy(z pytań).

Oczywiście musisz porządnie rozreklamować stronę kilka tygodni przed otwarcie(z możliwością dawania reflinków od razu - tak jak TAG, tylko nie przeciągaj terminu otwarcia, bo część odejdzie=
12.08.2010 10:19
mateo_mateo Offline
Violator
Zasłużeni

Liczba postów: 1,018

Reputacja: 74

button-youtube

Cytat:Większość tutaj to 13-16 latkowie,
Większość. Ale mamy też wielu mądrych ludzi, którzy na pewno się ciekawie wypowiedzą na ten temat. Choćby Corleone da 20-linijkowy post, jeśli dostrzeże ten wątek.
Ja ze swojej strony powiem (o ile te 10tys. i cały ten temat to nie kłamstwo), że to dobry pomysł.
Opłacalne na pewno jest w Polsce. Gdyby nie było - serwisy takie jak Take a Gift, Qday i ThisBox nawet by nie startowały.
Początkiem takiej strony powinien być jakiś bonus dla pierwszej setki, pierwszego tysiąca w postaci np. smyczy, koszulek, kont premium (o ile takie zrobisz, niekoniecznie za sms i przelewy).
Może napisz dokładniej czym firma się zajmuje, jak chciałbyś, aby strona wyglądała itp. wtedy bardziej Ci pomożemy, może nawet podsuniemy jakiś pomysł Wink
12.08.2010 12:05
ciacheczko Offline
Wu-Zet-Ka
FullREG

Liczba postów: 1,144

Reputacja: 315

button-youtube

Skoro masz własną firmę, to np niezłym pomysłem były by też np nagrody dodatkowe dla jej klientówSmile Tyle, że nie wiemy czym twoja firma się zajmujeWink
Ogólnie to możliwe, że zachęciło by to inne osoby do korzystania z usług twojej firmy.I np mają do wyboru inne firmy i twoją wybrały by twojąWink
Takie moje skromne zdanieSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2010 12:55 przez ciacheczko.)
12.08.2010 12:54
Rafixxx25 Offline
Oi!
FullREG

Liczba postów: 1,019

Reputacja: 420

button-youtube

(12.08.2010 12:05)mateo_mateo napisał(a):  
Cytat:Większość tutaj to 13-16 latkowie,
Większość. Ale mamy też wielu mądrych ludzi, którzy na pewno się ciekawie wypowiedzą na ten temat. Choćby Corleone da 20-linijkowy post, jeśli dostrzeże ten wątek.(...)

Wiem mateo Wink

i tak jak pisali ci wyżej: czym zajmuje się twoja firma?
12.08.2010 12:58
Arqunonain Offline
O.S.T.R
FullREG

Liczba postów: 111

Reputacja: 3

button-youtube

Jeśli posiadasz te 10 K. Poszukaj ludzi w internecie napisz kilka ogłoszeń. Bardzo łatwym sposobem za rozkręcenie działalności jest "zastrzyk pieniężny z EU". Wytłumaczę to na moim przykładzie. Mieliśmy zespół no i kasy na sprzęt brakowało. Jeden z moich kumpli studiował bankowość i dowiedział się że od EU można kasę wyciągnąć. założył formę o charakterze muzycznym i napisał do EU z prośbą o pieniądze na rozkręcenie firmy.Wink Możesz wykorzystać to w swoim wypadku.Big Grin
12.08.2010 13:47
Jozek12 Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 0

Reputacja: 0

button-youtube

(12.08.2010 10:15)Sheo napisał(a):  Opłacalne w jakim sensie? Jeśli strona ma przynosić jakieś zyski to bez płatnych kont premium się nie obejdzie. No chyba, że jesteś filantropem, a 10 tys. PLN na nagrody miesięcznie + pensje pracowników to dla Ciebie tyle co dobry obiad w restauracji.

Swoją drogą w Internecie jest już od groma serwisów z nagrodami, więc żeby jakoś wyróżnić się na tle innych wypadałoby zainwestować w dobrą reklamę co też sporo kosztuje.

I zaopatrz się w dobrego prawnika, bez niego nie ma co nawet myśleć o starcie.

Tak, ale czy brak "ciągnięcia" pieniędzy to nie jest wystarczające wróżnienie? Na pewno zainwestuje troche w reklame. Co do pieniędzy, skoro dysponuje taką sumą to traktuje ten portal jako inwestycję, która kiedyś może mi się przydać, możę dzięki temu portalowi jeśli się rozkręci będę mógł "rozrekamować" swoją firmę. Co do prawnika - ja mam małą wiedzę z zakresu prawa, na pewno założę firmę pod ten serwis - czy nagrody nie są traktowane jako darowizna i ta osoba która go dostaje ma odprowadzić podatek?

Na start dałbym z 3 xboxy i parę pendrive-ów, żeby zobaczyć jak to idzie. Wtedy martwiłbym się o opłacalność - interes to interes może się udać może nie.

Chciałbym wysłać mailing do ok 1 000 000 osób (na allegro są oferty), dodatkowo mam forum 50 tys userów, które też użyję do reklamy. Czy to jest wystarczająca reklama "na start" ?

Myślę także o daniu na stronę reklam google-adsense (zawsze to obniży koszt portalu).

Najbardziej boję się podejścia ludzi (głownie dlatego tu napisałem), wy orientujecie się w "klimacie" takich serwisów, jak ludzie je przyjmują - sprawdzają czy serwis może coś im zaoferować czy z miejsca mówią, że to "scam".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2010 13:54 przez Jozek12.)
12.08.2010 13:49
Odpowiedz