Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 12 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy mobilny Internet AERO2 BDI
Autor Wiadomość
GroupWork Offline
Stały Lockator
FullREG

Level: 1

Liczba postów: 464

Reputacja: 2

button-youtube

Darmowy mobilny Internet AERO2 BDI
Darmowy mobilny Internet dla zainteresowanych. Dodgy

Cytat z forsal.pl:

Dlaczego internet jest za darmo?

Podstawowe prawo ekonomii praktycznej uczy, że nie ma nic z darmo, a opłaty mogą być co najwyżej ukryte. W przypadku BDI koszty usługi w całości ponosi operator, czyli Aero2. Firma zdecydowała się na tak niekorzystny z rynkowego punktu widzenia ruch, ponieważ zobowiązuje ją do tego umowa koncesyjna. Chodzi o prawa do częstotliwości, na których ma powstać ogólnokrajowa sieć szerokopasmowego internetu. Zapewnienie darmowego internetu Polakom to forma opłaty za prawo do korzystania z pasma w eterze. Bez takiej opcji opłata za koncesję byłaby znacznie wyższa.

>>> Czytaj też: Aero2 wygrała przetarg na pasmo 2,6 GHz

Nie dziwi zatem, że pomimo ośmiu miesięcy obecności na rynku, mało kto słyszał o internecie oferowanym przez Aero2. Operator nie promuje tej usługi, bo na niej nie zarabia, informacje rozchodzą się głównie za pomocą poczty pantoflowej i internetu.
Co zawiera oferta?

W ramach usługi BDI od Aero2 otrzymamy kartę SIM, zapewniającą dostęp do mobilnego internetu. Nie można z niej korzystać do wykonywania połączeń telefonicznych. Szybkość transmisji danych wynosi obecnie 256kbit/s, a od maja 2012 roku zostanie zwiększona do 512kbit/s. Aero2 nie wprowadza żadnego limitu transferu danych. Usługa posiada jednak nietypowe ograniczenie: połączenie z siecią jest zrywane zawsze po 60 minutach. Zerwane połączenie można natychmiast przywrócić.

>>> Czytaj też: Krótka historia polskiego Internetu

Według informacji otrzymanych przy odbieraniu karty SIM sieć Aero2 obejmuje ok. 75 proc. powierzchni Polski. Z analizy mapy zasięgu wynika, że są to przede wszystkim obszary kraju najgęściej zaludnione. Od uruchomienia usługi BDI w maju 2011 r. jej zasięg znacząco się rozszerzył.
Czego nie zawiera?

Aby skorzystać z bezpłatnego internetu od Aero2 we własnym zakresie trzeba kupić modem lub telefon, dzięki któremu połączymy się z siecią. Ustalenie, który modem jest zgodny z wymaganiami Aero2 może stanowić pewien problem dla laika, jednak stosowne porady można znaleźć w internecie.

"Utrudnieniem może być wymóg operatora dotyczący modemów. Regulamin wymaga korzystania z najnowszych i najdroższych modeli, jednak okazuje się, że działają także starsze i wolniejsze urządzenia" - przekonuje Jakub Danecki, właściciel strony jdtech.pl.

Po przeprogramowaniu do korzystania z usługi Aero2 mogą służyć m.in. modemy oferowane w promocyjnej cenie przez niektórych operatorów komórkowych.
W jaki sposób skorzystać z darmowego internetu?

Informację o usłudze można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej Aero2 w zakładce BDI. Poprzez formularz można zamówić kartę SIM, którą dostaniemy pocztą lub możemy odebrać osobiście w Warszawie. Wymagana jest również wpłata 20 zł kaucji (zostanie nam ona zwrócona po zakończeniu korzystania z usługi) i ewentualne pokrycie kosztów wysyłki. Odbiór karty możliwy jest również w trzech salonach Sferii w Warszawie (na miejscu można załatwić wszystkie formalności). Przy zamówieniu pocztowym czas oczekiwania na kartę wynosi od 1 do 2 miesięcy.

Po otrzymaniu karty i zaopatrzeniu się w odpowiedni modem można już korzystać z darmowego internetu.

>>> Zobacz porównanie Aero2 z innymi ofertami: 50 zł miesięcznie na mobilny Internet - co za to dostaniemy?
Kto korzysta z BDI Aero2?

Według szacunków Jakuba Daneckiego, zamieszczonych na jdtech.pl, na początku sierpnia 2011 r. z usługi korzystało ok. 500 osób, a we wrześniu ok. 3000. Jednak jego zdaniem zainteresowanie usługą na dobre zaczęło się dopiero po 15 grudnia, od kiedy umożliwiono odbiór w salonach Sferii. „Od tego czasu praktycznie nie spotykam w Warszawie osób, które nie odebrały karty w salonie” – powiedział. Danecki pomagający w doborze modemów do usługi BDI podkreśla, że wśród klientów dominują osoby starsze i studenci.
RECENZJA FORSAL.PL

Bezpłatny internet od Aero2 od dwóch dni testuję osobiście. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Choć pani wydająca kartę w salonie Sferii twierdziła, że jest to „wolny internet”, nie odczuwam tego podczas wczytywania większości stron. Sprawdzanie poczty, serwisów społecznościowych, portali informacyjnych i korzystanie z bankowości internetowej działa bez zarzutu, również przy pracy na kilku otwartych kartach przeglądarki.

Pewien dyskomfort pojawia się tylko podczas oglądania filmów on-line. Szybkość transmisji nie pozwala na buforowanie na bieżąco. Jednak, jak sprawdziłem, 42-minutowy odcinek serialu wgrywał się 57 min, czyli po odczekaniu kilkunastu minut można oglądać go bez przerw na ładowanie. W przypadku dłuższych filmów pojawi się zapewne problem przerywania połączenia co godzinę.

>>> Czytaj też: Nadchodzi koniec darmowych filmów w internecie

Podsumowując, za 195 zł ceny modemu (można dostać taniej, ja zdecydowałem się na sprzęt najnowszej generacji) i 20 zł kaucji, mam internet mobilny na prawie 3 lata. Do oglądania filmów i ściągania plików mogę w dalszym ciągu wykorzystać dotychczasowe łącze stacjonarne. Przynajmniej dopóki pozwolą na to regulacje wynikające z ACTA.
Autor: Jan Bolanowski

http://forsal.pl/artykuly/587739,aero2_b...encki.html

Więcej info na stronie:
http://aero2.pl/bdi.html
27.01.2012 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misieq Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 475

Reputacja: 181

button-youtube

RE: Darmowy mobilny Internet AERO2 BDI
Cieszę się, że ktoś dodaje takie "nowinki", ale chociaż weź obetnij tekstu typu "Przeczytaj..." - to są odnośniki. Tylko taka mała prośba.

Co do aero2, sam zamawiam na dniach kartę, o usłudze wiem już od kilku miesięcy - bardzo ciekawa rzecz z trzech powodów:
- 512kbps (od maja, teraz 256kbps) to nie jest aż tak wolno, szybciej niż dajmy na to EDGE
- internet mobilny, jakby nie spojrzeć
- 20zł (ewentualnie 27zł z przesyłką) to śmieszne pieniądze jak na opłaty za internet do 2014 roku Wink. Doliczając nawet modem (120 i wyżej) to jest idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie kręcą się tylko wokół torrentów itp.

Podsumowując - 150zł (3zł za przelew Wink) za 2 lata internetu - świetna inicjatywa.

W technologii LTE ma działać dłużej, ale nie pamiętam do którego roku.
27.01.2012 20:37
DeathGod72 Offline
Non omnis moriar...
Zasłużeni

Liczba postów: 976

Reputacja: 1285

button-youtube

Bardzo ciekawa informacja. Coś słyszałem o tej sieci, ale nie spodziewałem się, że oferują darmowy internet... Ale takie pytanko: Karta działa 2 lata, a co potem? Przedłużamy "umowę", czy zamawiamy nową?
Aktualnie posiadam internet mobilny w orange, aczkolwiek limitowany (14Gb) z prędkością max. 1Mb/s, który wystarcza na granie w niektóre gierki internetowe (Minecraft, LoL), ale do sprawdzania forum, poczty i nadzorowania stronki powinien wystarczyć ten oferowany przez AREO.
Dzięki za info.

[Obrazek: cyanide_and_happiness_by_fyi_sus-d3dkvpa.gif]
27.01.2012 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misieq Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 475

Reputacja: 181

button-youtube

Nie wiem co dalej, na LTE (z pamięci piszę) mogą działać do bodajże 2017 roku, więc co się martwić. Możesz śmiało zamawiać, tylko skorzystaj z jdtech.pl aby dobrać modem (mają tam bardzo dobre zestawienie modemów, więc dobierzesz odpowiedni dla siebie)

Jak za darmo - myślę, że warto w 100%. Dodatkowo, w telefonach działa także taka karta (np. Galaxy S, Galaxy Mini - testowane u kolegów na sprawdzianach Wink)
27.01.2012 21:47
szon Offline
Lockator
FullREG

Liczba postów: 137

Reputacja: 0

button-youtube

U mnie w mieście coś takiego działa na rynku, ale rozłącza się po 30 minutach.

Polsat dziś informował na pasku, że moc się znowu zwiększyła.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.03.2015 14:29 przez szon.)
11.03.2015 14:28
Grzess Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 4

button-youtube

No Aero2 jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich płatnych internetów mobilnych.
06.05.2015 21:59
SteraNN Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 3

button-youtube

Właśnie ostatnio udało mi się zamówić kartę jeszcze czekam aż do mnie przyjdzie pocztą.
14.05.2015 23:21
szon Offline
Lockator
FullREG

Liczba postów: 137

button-youtube

Ale aero 2 działa chyba tylko pół roku i rozłącza się po 30 minutach?
22.05.2015 12:48
Kacperek Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 4

button-youtube

U mnie Aero2 działa już od 3 lat i powiem, że na tyle ile ja wykorzystuję internet w telefonie to jest to rewelacyjne rozwiązanie.
12.08.2015 21:26
janmajewski Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 1

button-youtube

A można jeszcze dostać gdzieś te Aero? Ostatnio często jeżdzę po kraju i przydałby mi się taki Internet.

http://www.rkantor.com/
10.11.2015 06:17
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Aktualny czas: 17.08.2018, 12:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Schowaj