Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja komputera
Autor Wiadomość
smrodek11 Offline
↑↑Tfumok!↓↓
FullREG

Level: 1

Liczba postów: 845

Reputacja: 400

button-youtube

Modernizacja komputera
Witam! Obecnie posiadam taki oto sprzęcik:
Amd Phenom x4 9500 2.2GHz
4GB ddr2 ram'u, o niskim taktowaniu, bodajże 333/667
Geforce 9500GT 1GB
MS7501 (Straszne ujostwo pakowane do zestawów w Niemieckich marketach ..)
Zasilacz: 350W FSP350 60MDN

Moje założenia są takie by na razie wymienić jak najmniejszym kosztem:
- CPU, by przestało ograniczać wydajność w grach ..
- RAM DDR3, a bo tak se
- Płytę główną, bo chcę mieć coś dobrego, taniego i by obsłużyło nowe CPU i pamięć DDR3

Pomożecie?
Fajnie by było gdyby dało się taką modernizację zrobić bez zmiany zasilacza Smile
Pamiętajcie! Liczy się dla mnie najwyższa wydajność do ceny!!
24.02.2013 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Corleone Offline
Administrator
Administrators

Level: 4

Liczba postów: 1,219

Reputacja: 498

button-youtube

RE: Modernizacja komputera
Zastanawia mnie na ile tu CPU jest ograniczeniem i czy poczujesz różnicę, bo karta niestety do najszybszych nie należy. Pocieszę jedynie, że sam dosłownie kilka dni temu wymieniałem podobny zestaw (RAM+Procesor+Plyta główna), choć rozeznanie robiłem tylko w Intelach. Więc moje małe podsumowanie:

Na Allegro można dostać tanio zestaw płyta główna+procesor+RAM, jednak zazwyczaj tam płyty są na chipsecie max. H61m, a sam zestaw można złożyć w sklepie samemu za bardzo podobną cenę, z dużo lepszymi podzespołami, a mianowicie.

- Płyta główna
Najtaniej i w miarę przyszłościowo byłoby wziąć jakąś płytę na socket 1155, minimum na chipsecie B75 (masz wtedy porty USB 3.0 i Sata 3, jedyny minus że za bardzo nie nadaje się do podkręcania, ale pewnie Ciebie to nie interesuje). Tu tanio i dobrze wygląda MSI B75MA-E33 IB75 (ok. 185zł) lub ASUS P8B75-M LX (ok. 215zł) - MSI ma wyjście HDMI, Asus w to miejsce DVI (ale to i tak Ciebie nie interesuje bo to tylko dla grafiki z procka), później MSI ma 1xPCIe-16x, 1xPCI-e x1, 1xPCI, Asus ma o jedno więcej PCI-e. Ostatecznie MSI ma 2 porty PS/2, Asus tylko 1. I to chyba tyle różnic, ja wybrałem MSI ze względu na cenę (założenie miałem, złożyć wszystko do 400zł).

- Procesor
Na początek Celeron G550 – wydajnościowo podobno wychodzi jak Core 2 Duo E8400, więc jest jeszcze na chwilę obecną nieźle, a można go dorwać używanego już za niewiele ponad 100zł, nowy ok. 150zł. Jako, że płyta jest na socket 1155 w przyszłości, masz możliwość wymiany na jakieś aktualne i5, czy nawet i7, gdzie wzrost wydajności byłby pewnie znów zauważalny. Chyba, że masz coś więcej pieniędzy wtedy od razu i5.

- RAM
Tu dowolny z CL9 i minimum 1333 (przyszłościowo, lub ewentualnie 1600) powinieneś 4GB dorwać za ok 70-80PLN.

Ja taki zestaw z wysyłkami złożyłem za ok. 400zł, jakbyś sprzedał to co masz aktualnie to może byś zszedł z ceną o 150-200zł (nie wiem po ile chodzi to co Ty masz). W przyszłości jednak szykowałaby się jeszcze zmiana k.graficznej. Takie GTS250 można dostać już po 120zł, a wydajnościowo jest na pewno dużo lepiej niż 9500GT, jednak wtedy musisz pomyśleć nad zasilaczem bo na Twoim taki zestaw podszedłby już pod okolice mocy znamionowej, szczególnie przy obciążeniu.

Oczywiście to wszystko jest w oparciu o architekturę Intela, nie wiem czy taniej by nie wyszło jakieś rozwiązanie AMD. Ale myślę, że tu ze względu na możliwość łatwej zmiany procesora w przyszłości, może Ciebie zainteresować. Smile
24.02.2013 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
admin234 Offline
Support
Administrators

Level: 3

Liczba postów: 461

Reputacja: 42

button-youtube iLockTV

Jeżeli chcesz zmodernizować komputer do gier, to nie obejdzie się tutaj bez gruntownego remontu, czyli wydania większej ilości pieniędzy...

Procesor:
Powiem szczerze, nigdy nie miałem okazji testować ("fenomena":D), wiem tylko tyle że jest to dużo tańszy odpowiednik procesorów core2duo, i3, i5. Niestety tylko na słowie "tańszy" kończy się wypisywanie jego zalet. Z tego co się orientuje, te procesory są trochę słabsze i pobierają dużo więcej mocy, przez co potrzebują mocniejszego zasilacza.

Pamięć ram:
Tu wcale nie jest aż tak źle. DDR2 ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż bardzo dobrze radzi sobie z aktualnymi grami, programami itp. Faktycznie, masz trochę małą częstotliwość, nie wiem też jakie opóźnienia ma twoja kostka, co nie zmienia faktu że można by na nich coś jeszcze poszalećSmile

Karta graficzna:
No największą stratą tej karty jest brak wsparcia DirectX 11 (DirectX 10 obsługuje). Poza tym jest to bardzo dobra karta graficzna, lecz najnowszych tytułów już nie obsłuży. Ma tylko 32 procesory strumieniowe, a to już stanowczo za mało. Tak samo typ pamięci to GDDR3, gdzie najnowsze karty wychodzą z pamięcią GDDR5. Oczywiście na siłę najnowszą grę na niej uruchomisz, ale to już będzie katowanie tej karty.

Płyta główna:
Nie znam wcale takiego czegoś, nie komentujeSmile

Zasilacz:
Powiedzmy że na pograniczu dozwolonej normyTongue

Wnioskując
Na twoim miejscu odłożył bym kasę i spokojnie poczekał, aż zbierze się odpowiednią sumę do zakupu maszyny do gier. Do wymiany masz każdy podzespółSmile
Procesor polecałbym jakiś z serii i5, i7.
Pamięć Ram, oczywiście DDR3, najlepiej z jak najwyższą częstotliwością + możliwością OC(8GB/16GB_
Karta graficzna: Tu już zalezy kto ma jakie gusta. Ja polecałbym za poszukanie czegoś z seri geforce GT/GTX - 4xx i wyżej (jeżeli za bardzo się na tym nie znasz zwróć uwagę po prostu na wielkość karty, wielkość radiatora, bo im większa tym zazwyczaj lepsza). Poza tym zwróć uwagę aby była to karta wyposażona w pamięć GDDR5. Nie zwracaj aż tak wielkiej uwagi na jej ilość pamięci, gdyż obecnie karty graficzne korzystają też z pamięci RAM na płycie głównej. Są jeszcze detale jak np. DirectX, ale to już te najnowsze modele mają zapewnioneSmile

Płyta główna - To w sumie zależy od tego czy chcesz w przyszłości modernizować kompa czy nie. Osobiście polecam płyty główne Gigabyte. W zależności jaką wielkość płyty wybierzesz, to będzie ona proporcjonalna do ilości wejść na niej jak sloty RAM, PCI, PCI-E, USB 2.0/USB3.0, SATA, S/PDIF i parę innych bajerów Tongue

Co do zasilacza. Mogę ci powiedzieć że era kiedy pakowało się do kompa zasilacze 300-400W już dawno minęła. Teraz takie zasilacze daje się jedynie do komputerów biurowych. Obecnie najlepszą opcją są zasilacze 500W, choć i tak wpierw trzeba się zapoznać czy karta graficzna pobiera dodatkowe zasilanie(wtedy szykuj już zasilacz co najmniej 700W), jak prądożerny jest procesor oraz ile masz do niego podłączone dysków (lub innych bajerów).

Wiem że jest tego dosyć dużo i nie rozwiązałem twojego problemu w 100%, natomiast z doświadczenia wiem, że jedyną słuszną opcją było by całkowite wymienienie wnętrzności. I nie ma też co bać się od razu o koszta. Szacunkowo najtańszy "dobry" zestaw będzie wynosił ok. 1500-2000zł. Niektórzy twierdzą inaczej, ale to już przez fakt że sugerują się cenami gotowych blaszakówSmile

PozdrawiamSmile
24.02.2013 13:37
Corleone Offline
Administrator
Administrators

button-youtube

No tu przyznam rację adminowi, że moja porada, to takie przyspieszenie w najniższej cenie, ale niestety do nowych gier i tak będzie wolne. Jednak z drugiej strony będzie to dobra pozycja wyjściowa, gdzie w przyszłości szykowałaby się (i byłaby możliwa) zmiana zasilacza+grafiki i później procesora + dokupienie RAMu. Wszystko zależy od ceny, jak masz 1500zł już teraz to myślę, że można złożyć coś fajnego. Ale nie zawsze można sobie pozwolić na taki wydatek i trzeba kombinować. Smile
24.02.2013 13:49
Molek Offline
Serwer H@
Serwer H@

Level: 6

Liczba postów: 167

Reputacja: 0

button-youtube

A ci polecę trochę konkretniej a mianowicie taki sprzęcik:
CPU: http://www.gral.pl/Intel+Core+i5+3470++3+20GHz_671.html
DDR3: http://allegro.pl/kingston-hyperx-predat...17535.html
Karta Graficzna: Geforce 9500GT
Płyta główna: http://www.msi.com/product/mb/B75MA-E33....?div=Basic

łącznie(tak na szybko na allegro): http://allegro.pl/msi-b75ma-e33-core-i5-3470-14-4ghz-8gb-1600mhz-i3026351030.html

--
Koszt około : 950 - 1200 zł

---

Zapraszam na Serwer Cs 1.6 ilock.pl [4FUN][FastDL]:
IP: 80.72.36.251:27015
[Obrazek: b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png]

Zapraszam do gry League Of Legends
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4...7353603947
24.02.2013 15:40
Corleone Offline
Administrator
Administrators

button-youtube

(24.02.2013 15:40)Molek napisał(a):  A ci polecę trochę konkretniej a mianowicie taki sprzęcik:
CPU: http://www.gral.pl/Intel+Core+i5+3470++3+20GHz_671.html
DDR3: http://allegro.pl/kingston-hyperx-predat...17535.html
Karta Graficzna: Geforce 9500GT
Płyta główna: http://www.msi.com/product/mb/B75MA-E33....?div=Basic

łącznie(tak na szybko na allegro): http://allegro.pl/msi-b75ma-e33-core-i5-3470-14-4ghz-8gb-1600mhz-i3026351030.html

--
Koszt około : 950 - 1200 zł

---

To jest własnie to co zauważyłem na Allegro - samemu złożysz taki zestaw taniej z również nowych części w pierwszym lepszym sklepie.
Np. http://proline.pl/?p=MSI+B75MA-E33 + http://proline.pl/?p=CORE+I5-3470 + http://proline.pl/?p=KVR16N11%2F8 i jest dokładnie to samo co w powyższej aukcji za 1055zł. Różnica może niewielka, ale brałem pierwszy sklep z brzegu, a druga sprawa, że w zestawie powinno być taniej a nie drożej. Smile

Inna rzecz, że wszystko zależy od funduszy i równie dobrze póki co na tej płycie może być wsadzony wspomniany przeze mnie Celeron G550, który nie powinien ograniczać 9500GT, a kosztuje 100-150zł (BOX). Jak przyjdą fundusze, spokojnie w tą płytę można wsadzić później i5 (które pewnie będzie tańsze), i jakąś mocną kartę. Wszystko zależy ile jest do wydania na dziś. Smile
24.02.2013 15:59
Molek Offline
Serwer H@
Serwer H@

Level: 6

Liczba postów: 167

Reputacja: 0

button-youtube

i5 jak dla mnie to jeden z lepszych procków na dzisiejsze czasy.

Mój i5:
Rdzenie: 4
Cache: 6 MB
Taktowanie: 3200Hz

Twój Celeron G550:
Rdzenie: 2
Cache: 2 MB
Taktowanie: 2600Hz

Zapraszam na Serwer Cs 1.6 ilock.pl [4FUN][FastDL]:
IP: 80.72.36.251:27015
[Obrazek: b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png]

Zapraszam do gry League Of Legends
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4...7353603947
24.02.2013 16:11
Corleone Offline
Administrator
Administrators

button-youtube

(24.02.2013 16:11)Molek napisał(a):  i5 jak dla mnie to jeden z lepszych procków na dzisiejsze czasy.

Mój i5:
Rdzenie: 4
Cache: 6 MB
Taktowanie: 3200Hz

Twój Celeron G550:
Rdzenie: 2
Cache: 2 MB
Taktowanie: 2600Hz

Tylko pytanie autora było o największy wzrost wydajności jego zestawu z 9500GT w stosunku do ceny. Przypuszczam, że chodzi o gry, a myślę, że z tą grafiką wielkiej różnicy między G550, a i5 nie będzie. A cenowo mamy 150zł vs 700zł. Za taka różnice już bym kombinował by kupić nowy zasilacz i grafikę, i później już tylko zbierać do i5, który ostatecznie musi się tam znaleźć, choć niekoniecznie już teraz. Smile Chyba, że wchodzi też praca w systemie i różnych programach, wtedy można myśleć nad mocnym procesorem już teraz i później nie bawić się w wymiany. Jednak to wszystko to kwestia możliwej do wydania kwoty...
24.02.2013 18:49
smrodek11 Offline
↑↑Tfumok!↓↓
FullREG

Level: 1

Liczba postów: 845

Reputacja: 400

button-youtube

Ograniczanie wydajności GPU przez CPU jest tylko jednym powodem. Na i5/i3 w tej chwili mnie nie stać. Wkurza mnie to, że nawet przy codziennych czynnościach, jak przeglądanie internetu, korzystanie z komunikatorów, system potrafi przycinać, wolno chodzić itp.
24.02.2013 23:35
admin234 Offline
Support
Administrators

Level: 3

Liczba postów: 461

Reputacja: 42

button-youtube iLockTV

Pomyślałbym wtedy nad procesorem core2duo.
Z tego co wiem są one dawno wycofane ze sprzedaży, ale niektóre sklepy mają jeszcze jakieś modele.
Płytę główną nie będzie trudno znaleźćSmile
25.02.2013 00:01
Odpowiedz