Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 21 Głosów - 3.05 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Jak drukować oszczędnie, szybko i wydajnie
Autor Wiadomość
kkk86 Offline
Stały Lockator
Registered

Level: 1

Liczba postów: 657

Reputacja: 476

button-youtube

[Poradnik] Jak drukować oszczędnie, szybko i wydajnie
[i]Jak drukować oszczędnie, szybko i wydajnie[/i]

Chciałbym przedstawić wg mnie cudowny program do drukowania jakim jest Fine Print.

W skrócie jest wirtualna drukarka, ale szerzej opis poniżej zaczerpnięty ze strony producenta

Główne cechy
• Podgląd wydruku: Uniwersalny podgląd wydruku z możliwością edycji. Z łatwością dodaje puste strony, kasuje strony, i zmienia kolejność druku.
• Oszczędzanie atramentu: Dostarcza możliwości konwersji kolorowego tekstu w czarny oraz opuszczenie grafiki.
• Kilka stron na jednym arkuszu: Drukuje kilka (2,4 lub 8) stron dokumentu na pojedynczej kartce papieru.
• Filigranowe nagłówki oraz stopki: Znaki wodne, nagłówki oraz stopki pozwalają na oznaczenie dokumentów datą, czasem, zmiennymi systemowymi oraz własnym tekstem.
• Formularze oraz papiery firmowe: Pozwala na uproszczone tworzenie formularzy elektronicznych i papierów firmowych. Możliwość podglądu pozwala zobaczyć wynik końcowy przed samym wydrukiem, tak aby zapewnić poprawne wyrównanie.
• Łączenie zadań wydruków: Pozwala na łączenie kilku dokumentów w jedno zadanie wydruku. To może być przydatne przy tworzeniu broszur opartych na stronach internetowych, itp.
• Zapis plików: Zapis stron i zadań w formacie TIFF, JPEG, BMP, tekst oraz FP formacie.
• Wspomaganie schowka: Jakikolwiek wydruk wyjściowy może zostać skopiowany do schowka w celu łatwego wstawiania w innych aplikacjach.
• Wspomaganie dwustronnego druku: Możliwość tworzenia broszur oraz podwójnego druku jest udostępniona we wszystkich typach dokumentów i drukarek. Broszury tworzą możliwość profesjonalnej modyfikacji wszystkich dokumentów. Są również proste w użytkowaniu i przenoszeniu. Dwustronny druk obniża zużycie papieru do połowy oraz zmniejsza wagę dokumentów w podróży.
• Skalowanie arkusza: Pozwala na skalowanie dużych arkuszy do formatu np. firmówka lub A4.
• Nastawialne marginesy: Nastawianie marginesów pozwala na zwiększenie wielkości czcionki w celu polepszenia czytelności, zwiększając zarówno płaszczyznę druku strony.
• Wspomaganie sztabików wewnętrznych: Zdolność wspomagania sztabików wewnętrznych pozwala na powiązywanie dokumentów.

Mi najbardziej przypadła do gustu możliwość skalowania drukowanych stron. Jest to najbardziej widoczne i pożyteczne podczas drukowania prezentacji Power Pointa i pdfów, no i innych dokumentów czy zdjęć.

Dzięki tej funkcji drukowana prezentacja czy tekst jest większy, a cała strona drukowana jest w pełni wykorzystana poprzez małe marginesy.

Poniżej zostaną zamieszczone przykłady by unaocznić o co mi chodzi.

Zacznijmy od tego jak drukuje się standardowo (pomijam zaawansowane funkcję oprogramowania drukarki)

Podczas drukowania prezentacji poprzez użycie zakładki plik > drukuj przy użyciu standardowych ustawień swojego pakietu biurowego np. firmy Microsoft można wybrać kilka ustawień, tj.
-1, 2 ,3 4, 6 , 9 slajdów na jednej stronie.
Chcemy oszczędzić papier i tusz/toner więc wybieramy opcje drukuj 4 bądź 6 na stronie.

Dla 4 slajdów na stronę wygląda to tak:
[Obrazek: 4slajdypoziomomicro.jpg]
A dla 6 slajdów na stronę
[Obrazek: 6slajdowpozoimo.jpg]

Niestety naszym oczom ukazują się malutkie pomniejszone „obrazeczki: w które musimy wlepiać wzrok, gdyż marginesy są zbyt duże. Nie takiego rezultatu oczekiwaliśmy.

Z pomocą przychodzi nam właśnie ten program Fine Print.
Mamy możliwość ustawienia marginesów przez co drukowane obiekty dopasowują się do całego obszaru kartki.

Tu także mamy do wyboru opcje rozmieszczenia i wydruku 1,2,4,8 stron na jednej kartce,ale efekt końcowy jest tym czego oczekiwaliśmy.

Poniżej lepszy, czytelniejszy wydruk 4 strony na jednej stronie A4 {najczęściej używane przeze mnie rozmieszczenie}
[Obrazek: 4stronynaark.jpg]

Wydruk nie jest już "miniaturkami", wydruk jest czytelny, większego rozmiaru i kartka wykorzystana do maksimum.
Bez porównania z tym co oferuje nam Microsoft Office.

Program zawiera wiele opcji które ułatwiają nam szybki wydruk. Opisywanie ich jest już zbędne, zwłaszcza że program dostępny jest w polskiej wersji językowej.
Dodam że można przygotować sobie projekt do wydruku i zapisać go do pliku, by móc wydrukować go później.

Żeby zachować formę poradnika dodam skróconą wersje jak drukować.

[Obrazek: 25435603.jpg]

1. Wybieramy obiekty do drukowania, po czym klikamy opcje drukowania i wybieramy drukarkę Fine Print (warto ustawić ją jako domyślną)
2. Otworzy nam się okno FP w którym ujrzymy m.in. duży podgląd wydruku
3. Wybieramy interesujące nas opcje (punkt 1 na rys.)
4. Wybieramy drukarkę z której chcemy skorzystać bądź drukarkę PDF (punkt 2 na rys.)
5. Klikamy pierwszą bądź drugą ikonkę drukowania (punkt 3 na rys.) {pierwsza drukuje wszystko nie zamykając okna z FP, druga drukuje i zamyka program FP)

Program w wersji testowej można pobrać ze strony producenta
W wersji 6.20 PL dla Windowsów stąd

Wersja próbna drukuje mały pasek reklamowy na każdej stronie. To ograniczenie zostanie usunięte przy zakupie wersji pełnej
Uważam że wydanie ok. 180zł na licencje nie jest dużym wydatkiem za takie funkcjonalności {musiałem to napisać wiecie dlaczego}

Poradnik jest mojego autorstwa, powstał między innymi, gdyż wiele osób nie zna tego programu i dopytuje się mnie dlaczego ja mam ładne duże wydruki 4 na 1 a oni maciupkie (zwłaszcza przydaje się na studiach)
Warto zaznajomić się z tym programem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2011 00:00 przez kkk86.)
16.02.2011 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosto12 Offline
Stały Lockator
Registered

Liczba postów: 179

Reputacja: 0

button-youtube

RE: [Poradnik] Jak drukować oszczędnie, szybko i wydajnie
Leci iPTZ Smile
17.02.2011 00:10
Przemas1992 Offline
I'm Awesome
FullREG

Liczba postów: 1,363

Reputacja: 744

button-youtube

To wtedy nie jest twój poradnik.Po prostu nie myśl sobie że ten poradnik będzie się liczył jak będziesz chciał Vipa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2011 21:09 przez Przemas1992.)
17.02.2011 06:54
Bartek_94 Offline
┌∩┐(◕_◕)┌∩┐
FullREG

Liczba postów: 341

Reputacja: 81

button-youtube

Dodaj autora tego tutka i strona z której go skopiowałeś.
17.02.2011 09:34
kkk86 Offline
Stały Lockator
Registered

button-youtube

(17.02.2011 09:34)Bartek_94 napisał(a):  Dodaj autora tego tutka i strona z której go skopiowałeś.

Poradnik pisalem wlasnorecznie nie wzorujac sie na innych juz opisanych (nawet takich nie szukalem). jedynie posilkowalem sie opisem zamieszczonym na stronie producenta. Malo tego poprawilem ich bledy jezykowe bo ktos nieudolnie przetlumaczyl z ang na polski tworzac nowe wyrazy.

Skoro twierdzisz ze jest skopiowany to wklej linka, z checia sie zapoznam.
(17.02.2011 06:54)Przemas1992 napisał(a):  To wtedy nie jest twój poradnik

rozwin swoja mysl a nie piszesz jednym zdaniem. Nawet nie wiadomo do czego sie odnosisz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2011 11:55 przez kkk86.)
17.02.2011 11:53
olaaaxpp Offline
wara od mojego tytułu!
FullREG

Liczba postów: 1,447

Reputacja: 962

button-youtube

Już naprawdę nie macie o czym pisać poradników?
O ile się nie mylę to jest dział o Lockerz, tutaj są poradniki związane z Lockerz, a nie z drukowaniem, no bez przesady.

Ale czego to się nie zrobi dla vipa, poradnik moim zdaniem nadaje się do offtopicu.
Tyle ode mnie.
17.02.2011 17:44
kkk86 Offline
Stały Lockator
Registered

button-youtube

(17.02.2011 17:44)olaaaxpp napisał(a):  Już naprawdę nie macie o czym pisać poradników?
O ile się nie mylę to jest dział o Lockerz, tutaj są poradniki związane z Lockerz, a nie z drukowaniem, no bez przesady.

Ale czego to się nie zrobi dla vipa, poradnik moim zdaniem nadaje się do offtopicu.
Tyle ode mnie.

Po części masz rację ...

Ale jak napisał ciacheczko
Cytat:Beznadziejny podpunkt jeśli chodzi o poradnik...O czym mam napisac niby?Jak się logować do lockerz?Bo o tym nie było...Pisać skryptów nie umiem więc raczej niczego nowego nie wymyślę...
i tu mu przyznaje rację, to jest ciężki punkt, bo większość już jest, a jak nie tu to na konkurencji, osądzanie o plagiaty, kopiowanie itp.

Wracając do tematu ... większość albo każdy poradnik można podciągnąć pod Lockerz. W tym mogę np. napisać: Nie będziesz mieć internetu lub jedziesz do babci na wieś, a chcesz przemyśleć wybór jaką nagrodę wybierzesz na najbliższym restocku a przy okazji oszczędzić papier i tusz, skorzystaj z tego poradnika i wydrukuj sobie katalog nagród, trochę zmodyfikować i gotowe.

Ekhm, skoro ma być tematyka Lockerz to brak tu moderatora, bo większość poradników "nie na temat" prześlizgnęła się.

Cytat: Po prostu nie myśl sobie że ten poradnik będzie się liczył jak będziesz chciał Vipa.

To czemu niektórzy mają
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2011 22:06 przez kkk86.)
17.02.2011 22:04
Yung Offline
Bywalec
FullREG

Liczba postów: 46

button-youtube

Zainwestuj w dobry toner, to będziesz drukował oszczędnie Smile Zawsze możesz też dodatkowo zaoszczędzić na zakupie zestawu. Na przykład na http://www.panrobot.pl/2017/11/zestawy-t...-drukarek/ widziałem fajną opcję.
30.12.2017 13:57
olgaa884 Offline
Podglądacz
**
Registered

Liczba postów: 31

button-youtube

Większe ilości materiałów najtaniej wydrukować przez internet, w jakiejś drukarni online. Plus jest też taki, że wszystko można załatwić w kilka chwil. Dość niskie ceny mają w tej drukarni: drukarnia śląsk - jakość wydruków jest bardzo dobra, pomimo niskie ceny, także warto sprawdzić.
09.01.2018 12:46
pawel06 Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 2

button-youtube

Ja na przykład chciałem wydrukować mały model produktu ale w 3D więc na zwykłej drukarce nie mogłem tego zrobić. Dlatego musiałem skorzystać z usług http://3dfrog.pl profesjonalnej drukarni realizującej nowoczesne technologie druku.
17.04.2018 07:22
Odpowiedz