Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik TS 3 - Jak powiększyć czcionke w pluginie Overlay
Autor Wiadomość
Wojaszek Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Level: 1

Liczba postów: 7

Reputacja: 0

button-youtube Zazu Barcelona

Poradnik TS 3 - Jak powiększyć czcionke w pluginie Overlay
NIEAKTUALNY!!! bo byl przygotowany na realia z 2011 roku
Wielkość domyślnej czcionki wyświetlanej przez tą nakładke(overlay) jest dość mała więc i słabo widoczna toteż wiele osób może na to narzekać(zwłaszcza ci co grają w wysokiej rozdzielczości). Nie da sie tego ustawić w żaden sposób w żadnych opcjach. Tak wiec pokaże wam jak to zrobić ręcznie

Żeby zrobić wiekszą trzcionkę w pluginie overlay należy:

1. Wejść do ścieżki z zainstalowanym Team Speak 3 u mnie to jest: C:\Program Files (x86)\TeamSpeak 3 Client\plugins\ts3overlay
2. Otwieramy w notatniku plik config_default.ini
3. Wyszukujemy tam linijki "fontsize" tu:
Kod:
overlay.display.backgroundcolor = FFFFFFFF
overlay.display.fontsize = 8

// overlay.display.titlebar.visibility <true | false>
i tu
Kod:
// overlay.popup.fontsize <number>
// the fontsize of the popup windows (e.g. if user enters your channel)
overlay.popup.fontsize = 8

// overlay.self_visible_in_minimal_mode <0 | 1 | 2 | 3>
w tych 2uch przypadkach zmieniamy wartości(czyt. wielkości czcionek) z "8" np. na "14"
4. Zapisujemy plik i gotowe
Uwagi końcowe! Ja podałem wartość 14 ale jak ktoś chce wiekszą czcionkę to wpisze sobie inną wartość, u mnie tak to wygląda
Aby ułatwić sobie wyszukiwanie owych linijek klikamy w notatniku na edycja>>znajdź
i wpisujemy słowo, które chcemy wyszukać
Specyfikacja mojego sprzętu: TS 3.0.1 [Build: 15001], DirectX overlay plugin ver. 3.1.3, rozdzielczość ekranu 1280x960, Win 7 (64bit)
Od tej pory nicki osób mówiących na kanale będą odpowiednio widoczne i wyraziste Smile mam nadzieje że poradnik był przydatny.
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2016 07:06 przez Wojaszek.)
30.11.2011 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojaszek Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Level: 1

Liczba postów: 7

Reputacja: 0

button-youtube Zazu Barcelona

RE: Poradnik TS 3 - Jak powiększyć czcionke w pluginie Overlay
Wogóle mozna sobie fajnie spersonalizować tą nakładke bo rodzaj czcionki również da sie wstawić dowolny, dla przykładu podaje tu moje zwariowane pomysły Happy :styl harrego pottera a tu lineage 2
Edit: W najnowszym update TSa instaluje sie nowa nakładka w versji 3.2.0. Od tej pory można ustawiać już wielkość i rodzaj czcionki nicku osoby mówiącej(size), zarówno jak i chatu(size popup) z poziomu dostępnych opcji. Wchodzimy wiec w ustawienia>>wtyczki>>klikamy 2x na plugin - DirectX overlay plugin>>wybieramy zakładke colors i mamy takie okno:
[Obrazek: 1076900800_1323837477.png]
Standardowo mamy do wyboru tylko 1 rodzaj czcionki DejaVuSeans ale mozna se wrzucić swoje pliki czcionek(koniecznie z rozszerzeniem ttf) do katalogu np: C:\Program Files\TeamSpeak 3 Client\plugins\ts3overlay\styles\fonts\... i czcionka którą tu wrzucimy pojawi się do wyboru w opcji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2016 07:07 przez Wojaszek.)
30.11.2011 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz