Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.29 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ważne. Odnośnie nagród.
Autor Wiadomość
kckrix Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Level: 1

Liczba postów: 5

Reputacja: 0

button-youtube

Ważne. Odnośnie nagród.
Niedawno przeczytałem, że za nagrody wysłane przez lockerz odprowadzany jest podatek(np. 142zł za ipoda toucha 8gb). No więc mam taki problem:
Lockerz na każdy restock kupuje ogromną ilość nagród więc siłą rzeczy nie jest w stanie sprawdzić czy wszystkie nagrody są sprawne, ani zagwarantować, że nagroda bezpiecznie przebędzie przesyłkę z Ameryki do Polski. Ja jako potencjalny nabywca oczywiście mogę zapłacić za nagrodę o wartości 600zł nawet te 150zł, tylko boję się, że po otwarciu pudełka czar pryśnie bo , np. Ipod(bo o tej nagrodzie najbardziej marzę Closedeyes) będzie uszkodzony i co wtedy?
- Gwarancja wydana przez Amerykę raczej nie zostanie pozytywnie rozpatrzona w Europie.
- Mam 16 lat i nie jestem w stanie sam takiego ipoda naprawić mimo, że bardzo interesuję się sprzętem elektronicznym a w mojej rodzinie nikt raczej nie będzie chciał mi pomóc.
- Wątpię, że po odesłaniu nagrody do lockerz wyślą mi działającego ipoda lub naprawią mi tego, którego nabyłem, bo jak już mówiłem nie jestem w stanie im udowodnić, że tego Ipoda sam nie zepsułem, lub nie doznał uszkodzenia podczas przesyłki.
- Ewentualne koszty przesyłki Ameryka-Europa. Lockerz już i tak zrobił dużo dobrego kupując dla nas te nagrody, więc trudno od nich wymagać by jeszcze płacił za przesyłki niezadowolonych użytkowników.

Przechodząc do meritum pytam was co wy o tym myślicie? Czy moje obawy są słuszne czy poprostu jestem przewrażliwiony. Dodam, że bardzo mi zależy na tym ipodzie. Pozdrawiam wszystkich.
11.01.2010 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mateo_mateo Offline
Violator
Zasłużeni

Liczba postów: 1,018

Reputacja: 74

button-youtube

RE: Ważne. Odnośnie nagród.
Na iPoda jest gwarancja na całym świecie.

Cytat:Apple (iPod, MacBook)

Tutaj również nie ma znaczenia miejsca zakupu, tak więc iPodom przysługuje roczny okres gwarancyjny. Co do MacBooków nie jestem pewien, ale chyba dwuletni okres gwarancyjny.
Oto treść odpowiedzi:

Cytat:
W przypadku gwarancji Apple nie ma znaczenia miejsce zakupu urządzenia,
więc urządzenie zakupione w Stanach Zjednoczonych można naprawić w ramach
gwarancji w Polsce.

Aby mieć pewność, że na konkretne urządzenie przysługuje gwarancja
producenta, proszę o przesłanie jego numeru seryjnego.

Smile
11.01.2010 20:10
kckrix Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 5

button-youtube

W takim razie dziękuję za pomoc Smile Uspokoiłem się.
11.01.2010 20:11
Fractal Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 895

Reputacja: 128

button-youtube

Póki jest temat to zapytam. Czy jeśli listonosz czy kurier zapuka do naszych drzwi, zażąda opłaty (przykładowo te 142 zł) to mamy prawo poprosić o możliwość otwarcia przesyłki w celu sprawdzenia zawartości? Jeśli tak to byłoby świetnie. Otwierasz paczkę, widzisz iPod`a, ręce się trzęsą, odpalasz go - działa! Biegniesz po kasę, dopełniasz formalności i z uśmiechem na ustach wręczasz doręczycielowi napiwek i biegniesz bawić się nowym nabytkiem. Można tak? Wink
11.01.2010 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Racing_PL Offline
Stały Lockator
Registered

Liczba postów: 436

button-youtube

(11.01.2010 21:15)Crap napisał(a):  Póki jest temat to zapytam. Czy jeśli listonosz czy kurier zapuka do naszych drzwi, zażąda opłaty (przykładowo te 142 zł) to mamy prawo poprosić o możliwość otwarcia przesyłki w celu sprawdzenia zawartości? Jeśli tak to byłoby świetnie. Otwierasz paczkę, widzisz iPod`a, ręce się trzęsą, odpalasz go - działa! Biegniesz po kasę, dopełniasz formalności i z uśmiechem na ustach wręczasz doręczycielowi napiwek i biegniesz bawić się nowym nabytkiem. Można tak? Wink

Oj chyba tak nie wolno. A co do gwarancji skad wezmisz dowod zakupu (paragon) jak sie zapytaja? Bo pomysla ze kradziony.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2010 22:17 przez Racing_PL.)
11.01.2010 22:07
GreenD Offline
Why don't you get a job?!
Registered

Liczba postów: 516

Reputacja: 98

button-youtube

Płacisz -> odbierasz -> otwierasz.
11.01.2010 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
misiu9091909 Offline
Stały Lockator
Registered

Liczba postów: 219

button-youtube

Ja zawsze myślałem, że należy otworzyć przy kurierze/listonoszu, bo jeśli wezmę sobie do domu na np. 24 godziny i zauważę, że przykładowy iPod jest uszkodzony w przesyłce (zwłaszcza przy potwierdzeniu zawartości przez nadawcę przez wysłaniem), to przecież nie uznają mi tego jak przyjdę im powiedzieć na drugi dzień, tylko pukną się w czoło i mnie pogonią.

A jeśli przy listonoszu/kurierze się otwiera i płaci się za coś za pobraniem, to nie płacimy, jeżeli jest zniszczone.
11.01.2010 22:15
A_r_e_k_ Offline
Bywalec
FullREG

Liczba postów: 74

Reputacja: 2

button-youtube

Można ale dopiero po przyjęciu paczki, aby można w razie potrzeby sporządzić protokół uszkodzeń. Ja zawsze kiedy coś zamawiam chcę otworzyć paczkę przy kurierze, choć przy listonoszu raczej tej możliwości nie ma, ale na pewno przyjdą kurierzy, choć wolałbym aby to był listonosz, ponieważ paczki przesyłane przez UPS(tzn drogą lotniczą są częściej sprawdzane niż te wysyłane przez USPS, czyli drogą morską)
A do iPodów nie potrzeba ani gwarancji, ani niczego w tym stylu, ponieważ każdy iPod ma własny numer i w ten sposób jest gwarancja, nawet można dzięki temu numerowi sprawdzić ile zostało nam czasu do końca gwarancji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2010 22:51 przez A_r_e_k_.)
11.01.2010 22:46
mateo_mateo Offline
Violator
Zasłużeni

Liczba postów: 1,018

Reputacja: 74

button-youtube

Nie trzeba kurierowi płacić od razu. Można później przelewem. Przecież nie weźmiesz kota w worku... Smile
12.01.2010 17:15
FastMan Offline
miszcz fszystkih miszczuf
Registered

Liczba postów: 298

Reputacja: 34

button-youtube

mateo, z tym się nie zgodzę, jeśli kurier dał ci paczkę i że później zapłacisz to już się z tego nie wycofasz, a jak nie zapłacisz w określonym terminie to komornik i te sprawy.
12.01.2010 17:24
Odpowiedz