Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 22 Głosów - 2.45 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Xbox 360] Jak ominąć blokade regionalna
Autor Wiadomość
qwed Offline
Fan majonezu
Registered

Level: 1

Liczba postów: 294

Reputacja: 102

button-youtube

[Xbox 360] Jak ominąć blokade regionalna
Witam. Dziś chciałbym wam zaprezentować prostą metodę, dzięki której możemy ominąć blokadę regionalną.

Wymagania:
- X360 z kontem Live na UK lub USA (tu opisuje na UK).
- Komp PC Win XP lub Vista z 2 sieciówkami (gniazdka RJ45) lub z netem wifi i wolna sieciówka (patrz na dole Aktualizacja) lub z netem USB i wolna sieciówka (tu opisuje Win XP i 2 sieciówki).
- 8 zł na telefonie (na opłatę smsem za VPN, subskrypcja na 24 godziny).
Proces przygotowawczy
1. Zakładasz konto na http://secretsline.biz/ (Register). Jak już masz konto logujesz sie na nie, klikasz "My Account" i widzisz że masz 0$.
2. Z menu po prawej klikasz "Add money", wybierasz SMS i wpisujesz do "Payment amount:" 1.5 i klikasz "Pay" i znowu "Pay", wyświetla się strona z treścią smsa (pamiętać o spacjach) i numerem na który go wysłać, u góry powinno być "Your country is: Poland" jak już wysłaliśmy klikasz confirm i logujesz się znowu jak wyskoczy okienko logowania.
3. Na http://secretsline.biz/ w "My Account" może być jeszcze 0$, trzeba chwilę poczekać i odświeżać stronę a po pewnym czasie powinno być 1,7$ (ja tyle miałem ale może być zależne od kursu dolara).
4.Jak już masz kasę w menu po prawej klikasz "Add subscribe", wybierasz "Server: Great Britain" (lub "United States" jeśli masz konto Live na "Jułesej"), zostawiasz "OpenVPN", wybierasz "1 day" (u mnie kosztowało 1.5$) i klikasz "Pay", w "My Account" powinna być widoczna subskrypcja na 1 dzień.
5. Klikasz na "Manuals", wybierasz "Configuring OpenVPN connection in MS Windows" (lub Vista), klikamy na link w "Download installer from http://secretsline.biz/installs/open...15-install.exe link.Installing." i ściągasz OpenVPN, w "Server name" znajdujesz "Great Britain" (lub "United States" jeśli masz konto Live na "Jułesej"), klikasz po prawej w "Download" i ściągasz spakowany plik z konfiguracją dla UK do OpenVPN.
6. Instalujesz OpenVPN, jak już się zainstalował rozpakowujesz plik z konfiguracją (w środku 2 pliki) do folderu "C:\Program Files\OpenVPN\config\".
7. Włączasz OpenVPN, jeśli poprosi o login i hasło to podajesz to z "secretsline" (u mnie nie prosił, sam się zalogował, ikona OpenVpn powinna zmienić się na zieloną), wchodzisz na stronę http://www.ip-adress.com/ i jeśli pokazuje adres z Londynu to znaczy że VPN działa poprawnie (jeśli dalej pokazuje ip z Polski to być może występuje u Ciebie problem opisany w "Aktualizacja" na końcu tutoriala, wtedy na czas wykonywania punktu 7. odepnij kabel łączący pl2 z Xem).
8.W X360 ustawiasz wszystko na automatycznie (dnsy też).
9 Na kompie wchodzisz w połączenia sieciowe gdzie powinny być 3 połączenia, u mnie były "Połączenie lokalne 1"(od teraz pl1),2(pl2) i 3(pl3), pl1 to połączenie kompa z netem (tu łącze UPC 10mb), pl2 to połączenie kompa z x360 a pl3 to połączenie VPN utworzone automatycznie przy instalacji OpenVPN.
10. (Opcjonalny) Jeśli miałeś wcześniej włączone udostępnianie połączenia Xbox'owi w pl1 wyłącz je teraz.
11. Klikasz prawym przyciskiem myszy na pl3 (to z VPN), dajesz "Właściwości", karta "Zaawansowane", w "Udostępnianie" zaznaczasz wszystko i wybierasz z rozwijanej listy "Połączenie lokalne 2" (to do X360) i klikamy OK, po chwili powinno być gotowe.
(Jeśli później będziesz chciał udostępniać połączenie X-owi już bez VPN trzeba wyłączyć udostępnianie połączenia w pl3 i włączyć je w pl1).
12. Na x360 logujesz się do Live, jeśli się nie uda dajesz test połączenia (u mnie po tym zalogowało). Ściągasz mapki "Snowblind" (oraz wszelkie inne zablokowane u nas rzeczy dostępne na koncie UK np. z XLA Mortal3, Doom itp.).

Tutorial od kolegi. Nie dawał tego na żadną stronę, a pozwolił mi udostępnić.
10.01.2010 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michu282 Offline
Lockator
Registered

Liczba postów: 114

Reputacja: 31

button-youtube

RE: [Xbox 360] Jak ominąć blokade regionalna
Dla ludzi nie będących w temacie, to jest tylko na blokadę na Xbox Live, a nie na gry.

A tak w ogóle jak ktoś ma np. router to prościej ustawić na nim bramkę proxy z takiego kraju, na jakim mamy konto w Live.
10.01.2010 22:28
Kacperos Offline
Świeżo upieczony
*
Registered

Liczba postów: 1

Reputacja: 0

button-youtube

RE: [Xbox 360] Jak ominąć blokade regionalna
(10.01.2010 22:28)michu282 napisał(a):  Dla ludzi nie będących w temacie, to jest tylko na blokadę na Xbox Live, a nie na gry.

A tak w ogóle jak ktoś ma np. router to prościej ustawić na nim bramkę proxy z takiego kraju, na jakim mamy konto w Live.
Możesz skorzystać z VPNonline.pl mają bramki vpn w 20 państwach.
Płatność przez Paypal i allegro. Mogę polecić, sam korzystam Smile
22.09.2013 10:46
Odpowiedz