Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 3.18 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaką szkołe wybrać
Autor Wiadomość
Lukasz Offline
Error 505
VIP

Level: 1

Liczba postów: 2,077

Reputacja: 698

button-youtube

RE: jaką szkołe wybrać
Cytat:wole technikum , a czy w technikum są praktyki ? bo słyszałem że tak

w technikum są conajmiej 3 przedmioty zawodowe. Technikum uczy do egzaminów zawodowych i przyucza do zawodu a po LO bedziez musiał tyrać na studia. w LO nie ma zawodowych są takie same jak w gimnazjum tylko ze niektóre rozszerzone.

[Obrazek: flags_0]
01.10.2011 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
xadamx Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 843

Reputacja: 15

button-youtube

(01.10.2011 20:22)Lukasz napisał(a):  
Cytat:wole technikum , a czy w technikum są praktyki ? bo słyszałem że tak

w technikum są conajmiej 3 przedmioty zawodowe. Technikum uczy do egzaminów zawodowych i przyucza do zawodu a po LO bedziez musiał tyrać na studia. w LO nie ma zawodowych są takie same jak w gimnazjum tylko ze niektóre rozszerzone.

no ale są praktyki ?
01.10.2011 20:25
Lukasz Offline
Error 505
VIP

Liczba postów: 2,077

Reputacja: 698

button-youtube

Cytat:no ale są praktyki ?

są ale w starszych klasach. Dlaczego miało by nie być? przecież to oczywiste. W 1 i 2 klasie pewnie to sama teoria

[Obrazek: flags_0]
01.10.2011 20:27
buKKa Offline
Miljoner
FullREG

Liczba postów: 625

Reputacja: 346

button-youtube

ja chodze do technikum żywienia i gospodarstwa domowego, praktyki masz miesięczne przez 2 lata ja miałem w 2 klasie i w 3
a przedmiotów zawodowych jest więcej niż 3
01.10.2011 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misieq Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 475

Reputacja: 181

button-youtube

Ja mam na t.informatyku 4-tygodniowe praktyki, w jednym roku szkolnym (obecnym).

Jeżeli masz zamiar się nauczyć czegoś praktycznego, idź do technikum.

Jeżeli szukasz drogi na studia (szybkiej) - idź do LO
01.10.2011 21:01
bartex89 Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 247

Reputacja: 0

button-youtube

ja jestem zdania, że lepiej mieć kilka alternatyw co do poźniejszego zawodu. Im więcej się ma wyuczonych zawodów , tym mniejsze prawdopodobieństwo pozniejszego bezrobociaTongue Ja osobiscie zrobiłem technika o kierunku informatyk, nastepnie poszedlem zaocznie na studia ekonomiczne i mam magistra, a teraz siedze na dziekance z zarzadzania w Unii europejskiej. Ale najlepsze jest to że robie w innym zawodzie niż się wyuczyłem , ale tamte się przydają w życiu.
01.10.2011 21:50
Collapse Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 395

button-youtube

Ciężko mi doradzić skoro nie znam miasta. W Wawie jest LO im. Staszica, którego 70% absolwentów idzie potem na Politechnikę, albo studiuje za granicą. Szczerze to u nas sytuacja jest wiadomo jaka i ponad połowa robi studia i potem i tak większość robi w barze/urzędzie. Znajdź dobre Liceum (jak powiesz technikum to cię wyśmieją, nie chodzi o to jak zaje*iste technikum by to nie było to i tak panuje powszechne przekonanie, że technikum jest dla "roboli",a szkoda) wybierz koniecznie klasę profilowaną. Niech to będą przedmioty, które wiążą się z twoim wymarzonym zawodem. Jak skończysz dobre liceum - starasz się o stypendium za granicą (W Anglii nie szukaj, za dużo Polaków). Kraje takie jak Holandia, Niemcy są idealne ponieważ tam stale brakuje pracowników (potrzebna dobra znajomość niemieckiego). Po studiach np. w Niemczech dostaniesz pracę od ręki. Tylko pamiętaj - nie możesz spieprzyć sprawy i pójść na kulturoznawstwo, albo polonistykę i będzie dobrze.

Cóż mam nadzieję że pomogłem
01.10.2011 22:25
xadamx Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 843

button-youtube

dzięki pomogliście wszyscy , ale jednak wole technikum , bo już sie czegoś naucze , a w LO to kolejne 3 lata nic , a pozatym niewiem czy chce sie wybrac na studia.
02.10.2011 10:04
buKKa Offline
Miljoner
FullREG

Liczba postów: 625

Reputacja: 346

button-youtube

(02.10.2011 10:04)xadamx napisał(a):  dzięki pomogliście wszyscy , ale jednak wole technikum , bo już sie czegoś naucze , a w LO to kolejne 3 lata nic , a pozatym niewiem czy chce sie wybrac na studia.

ja jestem w 4 klasie technikum a jak zobaczyłem w piątek testy zawodowe to się załamałem niby tylko 8 zadań a ledwo połowę zrobiliśmy przez 4 godziny lekcyjne, i dużo więcej trzeba chodzić rzecz jasna więcej lekcji itp
02.10.2011 10:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SmokeWeed Offline
Stały Lockator
FullREG

Liczba postów: 218

button-youtube

szory ze odśnieżam Big Grin A co polecacie dla mnie ? jeśli chciałbym dołączyć do Wojska Polskiego ? jaką szkołę wybrać ? musi być szkoła średnia ? mogę skończyć zawodówkę ? i wtedy złożyć podanie ? jaki jest % szans, że mnie przyjmą ? jakie jest wynagrodzenie dla najmniejszej rangi ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2011 10:29 przez SmokeWeed.)
31.10.2011 10:28
Odpowiedz