Ta strona używa "cookies" umożliwiające logowanie, prowadzenie statystyk odwiedzin i dostosowanie reklam. Dowiedz się więcej na temat celu ich użycia oraz możliwości zmiany konfiguracji przeglądarki na stronie polityka plików "cookies"
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z wytycznymi w linku.

Schowaj
pc x360 ps3 ouya psp mobile old online other
facebook youtube
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć swój Level !
Schowaj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vat ,cło itp
Autor Wiadomość
Bartek1415stg Offline
Lockator
Registered

Level: 1

Liczba postów: 83

Reputacja: 0

button-youtube

vat ,cło itp
Siemka.. mam takie pytanie . wiem ze takie posty juz były ale cóż ,,
a więc brzmi ono tak ,: Czy gdy zamowie psp na tym restocku w grudniu bede musiał coś płacić przy odbiorze?HuhHuhHuh Jedni pisza ze tak a jedni ze nie to ja juz sam nie wiem .. ze np jak paczka bedzie oznaczona [gift] czy jakoś tak to jest to prezent a jak nakleją vat i cło to trzeba bedzie płacić .. albo ze trzeba miec 20 ptz.więcej bo to 20 ptz to jest już kasa za przesyłkę albo jak paczka jest duza to naklejają cło i vat.. ;/ już się pogubilem w tym wszystkim ... jak np bede musiał zapłacic to cło i vat to lie mniej więcej bedzie mnie to kosztowało ?? prosze o stanowcze odpowiedzi a a nie ze jedna osoba napisze ze trzeba płacić a jedna ze nie .. itd . z góry dzięki
04.12.2009 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Corleone Offline
Administrator
Administrators

Level: 4

Liczba postów: 1,219

Reputacja: 498

button-youtube

RE: vat ,cło itp
Kwestia wygląda tak.
Zazwyczaj jak jest paczka oznaczona "gift" to cło/VAT nie są pobierane, jednak jeżeli paczka trafi do rąk celników to teoretycznie mogą (ale nie muszą) ją otworzyć i narzucić opłaty: cło 9% i/lub VAT 22% od wartości celnej towaru (czy jak to się tam zwie).

Jednak zazwyczaj mamy szczęście, z własnego doświadczenia na 5 paczek zamówionych z USA, tylko raz musiałem płacić cło, za pierwszym razem gdy wysyłka poszła UPS`em, później było "USPS internalional mail" i nigdy nie narzucili cła, ale to tylko 4 razy było... Wszystkie 5 paczek było oznaczone jako "gift" Smile

Edit 1: 20PTZ nie płaci się - przynajmniej na ostatnich 2 restockach tak było Smile
Edit 2: Większa paczka = większe ryzyko zainteresowania się nią przez celników, ale niekoniecznie musi być związane to z opłatami. Smile
Edit 3: Temat do odnalezienia w koszu :>
05.12.2009 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Aktualny czas: 19.07.2018, 12:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)
Schowaj