z-Forum.pl - Gry, Technologie oraz vlogi YouTube

Pełna wersja: Aparat ortodontyczny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie! Długo się przymierzam do założenia aparatu ortodontycznego ale teraz nadszedł właściwy moment. Mam jednak nieco wątpliwości, bo mam do wyboru klasyczny aparat metalowy albo takie specjalne płytki przezroczyste, które są praktycznie niewidoczne w jamie ustnej (tę metodę zaproponował mi ortodonta z tego gabinetu: http://www.declinic.pl/ ). Co według Was będzie lepsze? Jak w ogóle wygląda proces noszenia aparatu – czy bardzo to boli, jak dbać o higienę etc.? Będę wdzięczna za porady!
Oczywiście, że boli. Na początku, jak się przekręca, to boli.
To oczywiste. Piękno boli Wink
Znajoma korygowała wadę przy użyciu najnowszych dostępnych aparatów , ale to ortodonta decyduje, czy wybierze aparaty stałe, aparaty wyjmowane, implanty ortodontyczne, minipłytki ortodontyczne Bollarda, reedukację i mioterapię czy system Orthocaps - od wielu kwestii to zależy, a w Ortodontica http://ortodontica.pl/ maja najlepszy sprzęt i najlepszych specjalistów - takim można w ciemno zaufać.
Aparat ortodontyczny to super inwestycja. Warto czekać na efekty Smile
Też miałem kiedyś zakładany aparat ortodontyczny i na efekty rzeczywiście warto jest czekać. Jednak efekty zależeć mogą od jakości wykonywanych przez dany zakład usług. Ja korzystałem z olsztyńskiego gabinetu M.Dent i z większymi problemami się nie spotkałem. Z resztą do dziś chodzę do nich na zwykłe wizyty, by kontrolować stan zębów. Blush
Nosiłem aparat jak byłem w gimnazjum, liceum i na studiach. Dość długo, bo miałem straszne uzębienie. Pomęczyłem się, ale już teraz jest ładnie. Rodzice włożyli kupę kasy aby było lżej. Dziękuję im za to.
No i pięknie! Czasami warto się przemęczyć i cieszyć się zdrowymi i ładnymi zębami.
Ja chyba bym nie wytrzymał takiej terapii.
kiedyś nosiłem aparat i do teraz to źle wspominam, przede wszystkim kojarzy mi się straszny ból
Stron: 1 2
Przekierowanie